خانه سلامت 6 نکته کلیدی برای داشتن پوست شاداب

6 نکته کلیدی برای داشتن پوست شاداب

5350

از دیرباز تا کنون  یکی از مهمترین معیارهای زیبایی در تمام جوامع،  فارغ از مسئله جنسیت و سن و سال، سلامت و شادابی پوست بوده است. در طول تاریخ بشر همواره در پی کشف ماده ای بوده تا به وسیله آن بتواند پوست خود را تازه و بدون چین و چروک نگه دارد غافل از اینکه تنها با رعایت چند نکته کوچک می تواند زیبایی و جوانی را به سادگی برای پوست خود به ارمغان بیاورد. با رعایت نکات زیر دیگر لازم نیست نگران چروک و کدر شدن پوست خود باشید.

1.  استفاده منظم از کرم های ضدآفتاب:  آفتاب یکی از مضرترین عناصر در خراب کردن پوست محسوب می شود. انتخاب کرم ضد آفتاب خوب و مناسب پوست از مهمترین اه حل ها در بی نیاز کردن شما به انواع کرم ها و درمان های گران قیمت است. استفاده از روغن نارگیل هم می تواند جایگزین مناسبی برای ضدآفتاب باشد.

2.  مصرف نکردن دخانیات:  هر چقدر هم که از پوست خود مراقبت کنید، اگر کشیدن سیگار و قلیان را کنار نگذارید، هرگز پوست خوبی نخواهید داشت.

3.  خواب کافی و منظم:  تاثیر کمبود خواب به سرعت روی پوستتان نمایان می شود و خواب برای داشتن پوستی سالم و شاداب موثر است. در طول شبانه روز 8ساعت خواب کافی هم به داشتن انرژی زیاد و کارکرد بهتر مغز کمک می کند و هم زیبایی و شادابی پوست را برای شما به ارمغان می آورد.

4.  نداشتن استرس:  همه ما در طول روز با انواع و اقسام استرس ها درگیر هستیم. هر چه سطح استرسمان کمتر باشد، پوست بهتری خواهیم داشت. انجام مدیتیشن و استراحت کافی به کاهش استرس شما کمک شایانی می کند.

5. نوشیدن روزانه ۸ لیوان آب:  نوشیدن آب باعث دفع سموم بدن می شود در نتیجه تاثیر مستقیمی روی سلامت پوستتان دارد. همچنین نوشیدن آب کافی سبب روشن شدن و شفافیت پوست می شود. معجزه آب را دست کم نگیرید.

6. ورزش:  یکی از بهترین راه ها برای حفظ سلامت پوست، ورزش منظم است.تاثیر ورزش منظم بر سلامتجسم و روح سبب سلامت و شادابی پوست می شود. ارزان ترین و در دسترس ترین ورزش ها پیاده روی است.

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا متن کمتر از 1000 حرف را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
آدرس ایمیل اشتباهی وارد کرده‌اید!
لطفا آدرس ایمیل خود را در اینجا وارد کنید

برگزاری مزایدات داغ در قاب

برگزاری مزایده در وبسایت و اپلیکیشن قاب به این صورت است که فروشنده مبلغی را به عنوان مبلغ پایه پیشنهاد میدهد و مدت زمانی را به دلخواه خود از 1... ‌

مواد شوینده و سلامتی

یکی از موادی که بصورت روزانه مورد استفاده کاربران بویژه زنان خانه دار قرار میگیرد مواد شوینده است. تا به حال در مورد اثراتی که این مواد شیمیایی... ‌

رسالت وبسایت و اپلیکیشن قاب چیست؟(بخش اول: مشاغل خانگی)

در جامعه امروز ایران، بحران بیکاری و روند رو به رشد آن و دشوار شدن امرار معاش مردم به بزرگترین دغدغه در جامعه تبدیل شده است. گرانی قیمت مغازه... ‌