خانه سلامت مواد شوینده و سلامتی

مواد شوینده و سلامتی

9865

یکی از موادی که بصورت روزانه مورد استفاده کاربران بویژه زنان خانه دار قرار میگیرد مواد شوینده است. تا به حال در مورد اثراتی که این مواد شیمیایی بر روی پوست شما دارند فکر کرده اید؟ بعد از مطالعه این مقاله شاید بهتر باشد تا در مورد مواد شوینده مصرفی خود تجدید نظر کنید.

توصیه پزشکان به کسانی که در محل کار خود دائما با مواد شوینده در ارتباط هستند تغییر محل کار در هر 6 ماه یکبار است چراکه با افزایش قدرت پاک کنندگی مواد شوینده، خطرات ناشی از آنها به میزان چشمگیری افزایش می یابد. مواد آمونیاکی،  کلر هگزین و بخارات سمی ناشی از آنها اثرات نامطلوبی بر پوست و سیستم تنفسی انسان دارد. با وجود خطرات بسیاری که این مواد بر سلامت انسان دارند متاسفانه همچنان در سبد لوازم اولیه هر منزل هستند و بسیاری از خانم ها بدون استفاده از دستکش از این مواد استفاده می کنند.

اثر مواد شوینده بر سلامتی به قدری پررنگ است که حتی ممکن است آلرژی به این شوینده ها سبب مرگ افراد شود. از جمله آثار مخرب این مواد تاثیر آنها بر دریچه های میترال قلب، دستگاه تنفس و پوست  می باشد.تاثیر این مواد بر پوست سبب کدر شدن پوست، خشکی بیش از حد پوست، ایجاد ترک های عمیق بر روی دستها و لبها و حتی بوجود آمدن لکه بر روی نقاط مختلف پوست است که گاها قابل درمان نیستند.

در هر حال به دلیل خاصیت پاک کنندگی مواد شوینده ناچارا مجبور به استفاده از این مواد برای پاکسازی هستیم بنابراین در صورت استفاده از این مواد توجه به نکات زیر الزامی است:

1. برای پرهیز از این موارد سعی کنید حتی الامکان کمتر از مواد شوینده استفاده کنید و بیشتر از مواد شوینده خانگی استفاده کنید.

2. هنگام استفاده از این مواد حتما یک پنجره یا در روی به هوای آزاد را باز بگذارید و حتما از ماسک برای دهان و بینی تان استفاده کنید.

3. بعد از استفاده از مواد شیمیای حتما شیر بنوشید.

4. استفاده از دستکش را فراموش نکنید.

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا متن کمتر از 1000 حرف را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
آدرس ایمیل اشتباهی وارد کرده‌اید!
لطفا آدرس ایمیل خود را در اینجا وارد کنید

برگزاری مزایدات داغ در قاب

برگزاری مزایده در وبسایت و اپلیکیشن قاب به این صورت است که فروشنده مبلغی را به عنوان مبلغ پایه پیشنهاد میدهد و مدت زمانی را به دلخواه خود از 1... ‌

مواد شوینده و سلامتی

یکی از موادی که بصورت روزانه مورد استفاده کاربران بویژه زنان خانه دار قرار میگیرد مواد شوینده است. تا به حال در مورد اثراتی که این مواد شیمیایی... ‌

رسالت وبسایت و اپلیکیشن قاب چیست؟(بخش اول: مشاغل خانگی)

در جامعه امروز ایران، بحران بیکاری و روند رو به رشد آن و دشوار شدن امرار معاش مردم به بزرگترین دغدغه در جامعه تبدیل شده است. گرانی قیمت مغازه... ‌