feature
خانه سلامت عوارض بوتاکس

عوارض بوتاکس

6508

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یا سم بوتولیسم ماده ای است که تزریق مقدار کمی از آن در ماهیچه موجب کاهش فعالیت آن ماهیچه شده و خطوط ناشی از پرکاری عضلات صورت را از بین برده و پوست را جوان و شاداب می کند.

این روش برای رفع خط اخم و خنده، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ها و خطوط  افقی روی پیشانی و اطراف لب مورد استفاده قرار می گیرد و در سراسر جهان به عنوان یک روش موثر در جوان سازی مورد استقبال است. معمولا اثرات بوتاکس بین 3 تا 6 ماه به جای می ماند و بعد از این دوره نیاز به تزریق مجدد است. دوره درمان بوتاکس بسیار کوتاه است و نتایج آن بلافاصله بر چهره شما آشکار می شود و می توانید بلافاصله به فعالیت های روزانه خود بپردازید.

آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد؟

تزریق بوتاکس به جز ضعف عضلات ناحیه تزریق عارضه جدی ای به دنبال ندارد، در برخی افراد ممکن است موجب بروز سر درد شود که معمولا موقت است. تزریق بوتاکس برای افرادی که دارای بیماری ضعف عصب و عضله هستند و یا افراد باردار و شیرده ممنوع است. تزریق بوتاکس در برخی افراد سبب کاهش و یا قطع سردرد های میگرنی می شود.

تاثیر بوتاکس بر چهره چطور است؟

بوتاکس با شل کردن و از کار انداختن عضلات سبب از بین رفتن چروک های دینامیکی صورت می شود اما برای درمان چروک های عمیق می توان از درمان های جایگزین مثل تزریق ژل یا فیلر استفاده کرد.

در صورت تمایل به استفاده از روش بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک های روی پوست خود بهتر است قبل از هرگونه اقدام با متخصص پوست مشورت و با تجویز پزشک اقدام کنید. همچنین بهتر است تزریق بوتاکس توسط فرد متخصص و زیر نظر پزشک انجام شود.

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا متن کمتر از 1000 حرف را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
آدرس ایمیل اشتباهی وارد کرده‌اید!
لطفا آدرس ایمیل خود را در اینجا وارد کنید

مراسم رونمایی از کتاب لطفا جلوی موفقیت خود را نگیرید 4

مراسم رونمایی از کتاب لطفا جلوی موفقیت خود را نگیرید، شهریورماه 96  با حضور جمعی از اساتید برجسته، هنرمندان، ورزشکاران و اهالی فرهنگ... ‌

چگونه احساسات خود را بروز دهیم؟

یک از مشکلات بزرگی که ممکن است در هر فردی وجود داشته باشد، عدم توانایی در بروز احساسات دورنی خود به شکل سالم و در موقعیت های مناسب است. چگونگی... ‌

معرفی فصل 8 کتاب لطفا جلوی موفقیت خود را نگیرید

فصل هشتم: ورزش توی این فصل از کتاب "لطفا جلوی موفقیت خود را نگیرید" علاوه بر اینکه با فوائد جسمی و روحی ورزش آشنا شدید می تونید با یادگیری... ‌