feature

کلیدهای نفوذ کلام

5778

یکی از مهمترین نیازهای انسان امروزی، که به نوعی مهمترین ابزار قدرت در مسیر پیشرفت تلقی می شود، توانایی برقراری ارتباط با دیگران، متقاعدسازی و نفوذ کلام است. این قدرت سالیان دراز است که همه عرصه های زندگی بشر را در گرو خود دارد. از مسائل سیاسی و تبلیغاتی گرفته تا مسائل روزمره اجتماعی.

حتما برای شماهم پیش آمده که در جمعی قرار بگیرید که حرف شخص خاصی سندیت داشته باشد، آن شخص به ظاهر فردی معمولی و شاید دارای توانایی هایی مشابه خود شما و سایرین باشد اما نکته اساسی که سبب پذیرش حرف آن فرد در میان سایرین می شود بی گمان توانایی متقاعدسازی و قدرت نفوذ کلام آن فرد است.

فن مجاب کردن مهمترین تکنیک برای تعامل با دیگران، ارتباط با خانواده، تجارت و فروش و در کل همه مواردیست که در رابطه با دنیای اطراف مورد نیاز ماست. پس مسلما ارزش این را دارد که برای یادگیری آن وقت قائل شویم. در این مقاله به شما تکنیک هایی را آموزش می دهیم تا بتوانید مهارت نفوذ کلام را در خود بهبود ببخشید و شاهد تغییرات مثبت دنیای اطرافتان باشید.

 1. اولین نکته مهم در این راستا این است که بدانید متقاعد کردن دیگران، گول زدن آنها نیست. وقتی شما کسی را به انجام کاری متقاعد می کنید منفعت دو جانبه آن کار مدنظر است اما وقتی کسی را گول می زنید صرفا به کسب منفعت برای خود می پردازید مثلا کسی را با تکنیک های نفوذ کلام فریب دهید تا یک کالای بی کیفیت را از شما خریداری کند.
 2. کار خود را از افرادی شروع کنید که قبلا هم توانسته اید آنها را متقاعد به انجام کاری کنید. توجه کنید که ممکن است متقاعد کردن دیگران زمان بر باشد پس جا نزنید.
 3. شما هرگز نمی توانید کسی را نسبت به آن چیزی که کوچکترین توجهی از وی بر نمی انگیزد متقاعد کنید. برای آنکه شخصی را به موضوع مورد نظر خود علاقمند کنید باید آنچه می خواهید بگویید را به نحوی با علاقه مندی ها و اولویت های آن شخص همسو کنید.
 4. در انجام کار برای دیگران پیشقدم شوید، یکی از راه های نفوذ کلام این است که از اهرم کمک به دیگران به سود خود بهره ببرید. فردی که شما در زمینه خاصی به او کمک کرده اید به ناخودآگاه این تصور را دارد که باید کمک شما را با توجه کردن به مبحث شما جبران کند.
 5. کسی که خواسته ای منطقی و با ارزش داشته باشد آن را حفظ می کند و در نهایت موفق می شود دیگران و حتی مخالفان خود را متقاعد کند، پس بر خواسته خود ایستادگی کنید و زود دلسرد نشوید.
 6. به همه افرادی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید صادقانه احترام بگذارید. احترام صادقانه شما علاوه بر اینکه احترام طرف مقابل را بر می انگیزد در فرد مقابل نوعی توجه و احساس خوشایند حاصل از برخورد و همصحبتی با شما ایجاد می کند و تاثیر کلام شما را دو چندان می کند.
 7. علاوه بر نیازهای اولیه برای زنده ماندن، اکثر نیازهای انسان دارای ارزش نسبی است. ما خیلی از چیزها را می‌خواهیم چون دیگران هم آنها را می‌خواهند. اگر می‌خواهید کسی آن چیزی را که شما تمایل دارید، بخواهد، باید این احساس نیاز و فقدان نسبت به آن چیز را در فرد ایجاد کنید، حتی اگر آن چیز مورد نظر، خودتان باشید.
 8. بعضی مواقع مؤثرترین روش برای متقاعد کردن کسی این است که به آن‌ها چیزهایی در مورد خودشان بگوییم که دیگران نخواسته‌اند بگویند. مواجهه شدن با حقایق سخت، یکی از نافذترین و معنی‌دارترین اتفاقاتی است که می‌تواند در زندگی آدمی رخ دهد. با گفتن حقایق بدون قضاوت یا نصیحت و دستورالعمل، در اکثر مواقع با پاسخ‌های کاملاً تعجب‌آوری از طرف دیگران مواجه خواهید شد.
 9. ما افرادی را دوست داریم که ما را دوست دارند. این فراتر از تصمیمات آگاهانه بوده و به رفتارهای ناخودآگاه ما مربوط می‌شود. با آینه‌سازی و انعکاس عادات رفتاری دیگران (زبان بدن، ریتم، الگوهای زبان، و غیره)، می‌توانید یک حس اعتماد و توافق در طرف مقابل ایجاد کنید که در آن مردم با شما احساس راحتی بیشتری کرده و نسبت به پذیرش پیشنهاد‌های شما بازتر می‌شوند.
 10. هیچ‌چیز گیرایی، اقناع‌کنندگی و جذابیت قاطع بودن را ندارد. یک حس بی‌تکلف از قاطعیت می‌تواند همیشه دیگران را متقاعد کند. اگر واقعاً به آنچه انجام می‌دهید باور داشته باشید، همیشه می‌توانید دیگران را متقاعد سازید که آنچه را انجام دهند که هم به نفع آنان است و هم به نفع شما.

   با خوندن کتاب لطفا جلوی موفقیت خود را نگیرید، یاد میگیرید که چطوری بدون رفتن به همایش های پرهزینه، زندگیتون رو تغییر بدید، به هدفتون برسید ، موفق بشید واز نتایجی که بدست میارید شگفت زده میشید. این کتاب بر خلاف کتابهای روانشناسی دیگه، خیلی ساده و روان نوشته شده و در پایان هر فصل تمرینات عملی داره که این تمرینات، ماندگاری مطالب رو در ذهن خواننده چندین برابر بیشتر میکنه و باعث ایجاد روحیه عملگرایی میشه.

  ♦ برای سفارش کتاب لطفا جلوی موفقیت خود را نگیرید، همین الان عدد 1 به شماره 3000181819 پیامک کنید و بعد از دریافت کتاب درب منزل، هزینه رو به مامور پست پرداخت کنید. هزینه پستی در سراسر کشور کاملا رایگان و شما فقط قیمت پشت جلد کتاب رو اونم با 20 درصد تخفیف در فروش ویژه پرداخت می کنید.

  ♦ می تونید پیج اینستاگرام کتاب رو از اینجا و کانال تلگرام کتاب رو از اینجا دنبال کنید.

  ♦ برای دیدن موشن گرافی معرفی کتاب اینجا کلیک کنید.

  ♦ همیشه قدم اول سخته، ما قدم اول رو کنارتیم.

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا متن کمتر از 1000 حرف را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
آدرس ایمیل اشتباهی وارد کرده‌اید!
لطفا آدرس ایمیل خود را در اینجا وارد کنید

مراسم رونمایی از کتاب لطفا جلوی موفقیت خود را نگیرید 4

مراسم رونمایی از کتاب لطفا جلوی موفقیت خود را نگیرید، شهریورماه 96  با حضور جمعی از اساتید برجسته، هنرمندان، ورزشکاران و اهالی فرهنگ... ‌

چگونه احساسات خود را بروز دهیم؟

یک از مشکلات بزرگی که ممکن است در هر فردی وجود داشته باشد، عدم توانایی در بروز احساسات دورنی خود به شکل سالم و در موقعیت های مناسب است. چگونگی... ‌

معرفی فصل 8 کتاب لطفا جلوی موفقیت خود را نگیرید

فصل هشتم: ورزش توی این فصل از کتاب "لطفا جلوی موفقیت خود را نگیرید" علاوه بر اینکه با فوائد جسمی و روحی ورزش آشنا شدید می تونید با یادگیری... ‌