آخرین مطالب بلاگ قاب بازار در موضوع مربوط به خانه

ویژگی های فرش دستباف اصیل
مربوط به خانه

ویژگی های فرش دستباف اصیل

توسط امیربهادر بهاری در 22 مهر 1397

فرش می تواند عامل کلیدی شخصیت بخشیدن به منزل شما باشد. انتخاب طرح و نقشه و دست باف یا ماشینی بودن فرش به راحتی سبک چیدمان منزل شما را به نمایش می گذارد. بنابراین چگونگی انتخاب فرش، بویژه فرش دست باف از اهمیت بالایی در چیدمان منزل برخوردار است. در این مقاله به بیان کلیاتی در زمینه انتخاب فرش دست باف می پردازیم تا در انتخاب فرش مناسب برای آپارتمان و خانه، شما را یاری دهیم:

ویژگی های اصلی فرش دستباف خوب

1. قرینگی و تشابه کامل رنگی در قسمت های قرینه از ویژگی های فرش دست باف است.

2. قسمت خاب فرش دست باف در زیر نور آفتاب تیره تر می شود.

3. پرزها در فرش دست باف ملایم و منعطف هستند و به آسانی قابل تمیز کردن هستند.

4. تفاوت رنگ در سطح فرش با قسمت پایانی آن نشانه رنگ شدگی فرش است و ممکن است فرش به مرور زمان رنگ پس بدهد.

5. فرش دست باف از دور زیبا و درخشان است.

6. معمولا قسمت بالا و پایین فرش دست باف اختلاف چند سانتی متری دارند که کاملا طبیعی است.

7. پا خوردن سبب زیباتر شدن فرش دست باف می شود نه کهنگی آن.

8. گرم بودن فرش دست باف در زمستان و خنکی آن در تابستان از ویژگی های منحصر به فرد آن است.

9. برای امتحان طبیعی بودن رنگ مورد استفاده در فرش دست باف، دستمال نم داری روی آن بکشی، اگر دستمال رنگی نشد رنگ طبیعی و اگر رنگی شد از رنگ مصنوعی استفاده شده است.

10. استفاده از الیاف طبیعی در بافت فرش دست باف سبب می شود تا این فرشها بدون ایجاد حساسیت باشند.

11. تاثیر مثبت انتخاب رنگها و همنشینی آنها در قالی دست بافت بر روح و روان از امتیازات شایسته فرش دست باف است.

12. به دلیل استفاده از پشم، پنبه و ابریشم مرغوب در فرش دست باف الکتریسیته تولید نمی شود.

13. فرش دست باف با نقشه اصیل با گذر زمان ارزشمند تر میشود و عمر بالایی دارد.

ادامه مطلب
نکات طلایی در چیدمان منزل!
مربوط به خانه

نکات طلایی در چیدمان منزل!

توسط امیربهادر بهاری در 21 تير 1397

چیدمان جذاب منزل، عامل دلنشین بودن و بوجودآمدن فضای راحت و آرامش بخش در خانه است. خیلی از افراد فکر می کنند که برای چیدمان شیک و جذاب منزل باید هزینه های گزافی پرداخت کرد؛ در صورتی که با بازنگری در چیدمان حال حاضر منزل و جابه جایی های کوچک و خرید های کم هزینه ساده هم می توان به یک خانه دلنشین دست پیدا کرد. محیطی که بتوان ساعت ها در آن وقت گذراند و از حضور در آن لذت برد. در این مقاله به شما اشتباهات متداول در چیدمان منزل و راه حل زیبا کردن را خواهیم گفت، پس با ما همراه باشید.

1. فضای اطراف تلویزیون:

اشتباه : شلوغ کردن فضای دور تلویزیون نه تنها آن را زیبا نمی کند بلکه سبب می شود که توجه از تلویزیون برداشته شود و در واقع در چیدمان خود مرکز توجه و تمرکز چشم را از دست بدهیم.

راه حل : بهتر است برای چیدمان شیک منزل، ساده ترین دیوار را برای نصب تلویزیون انتخاب کنیم. از قرار دادن دکوری در نزدیکی تلویزیون خودداری کنید.

2. گل های آپارتمانی:

اشتباه : حضور گیاهان در چیدمان منزل به آن طراوت و زیبایی می دهد و فضای خانه را دلنشین می کند پس حذف گیاهان از دکور خانه اشتباه بزرگی در چیدمان است.

راه حل : داشتن چند گلدان کوچک با گیاهان آپارتمانی نه تنها فضای منزل شما را شلوغ نمی کند بلکه آن را مطبوع و زیبا می کند.

3. آباژور مناسب:

مشکل : انتخاب آباژور نا متناسب، خیلی بزرگ یا خیلی کوچک و با سبک طراحی متفاوت از چیدمان منزل شما، می تواند تناسب چیدمان منزل شما را بر هم بزند.

راه حل : در انتخاب آباژور بهتر است به اندازه، مدل کلاهک و سبک طراحی آن توجه کنید.

4. هارمونی رنگ ها:

اشتباه : عدم توجه به اندازه فضا ها و هم نشینی رنگ ها در کنار یکدیگر می تواند خانه را به جای یک فضای دلچسب به فضایی غیر قابل تحمل تبدیل کند.

راه حل : در انتخاب رنگ به نور فضا، مقیاس فضا، هارمونی رنگ هاو همنشینی آنها توجه کنید و با توجه به سبک چیدمان رنگ ها را برگزینید.

5. قاب عکس:

اشتباه : پر کردن تمامی دیوار ها با قاب عکس نه تنها سبب دیده نشدن عکس ها می شود بلکه تمرکز چشم را از بین برده و هرج و مرج بصری را به دنبال دارد.

راه حل : می توانید یکی از دیوارهای خانه را به یک گالری دیواری تبدیل کنید و آن دیوار را نقطه تمرکز منزل خود تبدیل کنید. توجه داشته باشید که انتخاب قاب عکس را با توجه به سبک چیدمان منزل خود انجام دهید.

ادامه مطلب
هر آنچه لازم است راجب مبلمان بدانیم!
مربوط به خانه

هر آنچه لازم است راجب مبلمان بدانیم!

توسط امیربهادر بهاری در 14 فروردين 1397

خرید مبلمان مناسب از مهمترین آیتم هاییست که در چیدمان منزل تاثیر گذار است. مبلمان مناسب جلوه و زیبایی را به فضای خانه می بخشد در حالیکه مبلمان بزرگ یا بد ساخت و نامناسب فضای دلنشین خانه را از بین میبرد و خانه را محدود و کوچک نشان می دهد. برای همین انتخاب مبلمان نقش بسیار مهمی در زیبایی چیدمان منزل دارد. در همین راستا نکات مهمی را که در انتخاب مبلمان مناسب موثر است را در این مقاله با شما در میان می گذاریم تا با یک انتخاب شایسته خانه خود را باشکوه کنید.

انواع مبلمان

1. مبلمان کلاسیک: مبلمان کلاسیک مبلمانی است که بخش عمده آن را چوب هایی با برش و تزئینات تشکیل می دهد. این نوع مبلمان که با عنوان مبلمان سلطنتی نیز شناخته می شوند معمولا بخاطر مرغوبیت چوب های مصرفی و منبت کاری های موجود بر روی آن دارای قیمت بالایی هستند. چوب گردو و راش به دلیل استحکام بالا مناسب ترین چوب برای ساخت مبلمان کلاسیک و اشرافی است.

2. مبلمان راحتی و اسپورت: بخش عمده مبلمان راحتی را پارچه تشکیل داده است و همانطور که از اسم آن مشخص است این مبلمان عمدتا مبلمان فضای نشیمن را تشکیل می دهد و جنبه عمومی تری دارد.معمولا چوب مورد استفاده در این نوع مبلمان بصورت توکار است و از بیرون مشخص نیست. قیمت این نوع مبلمان به نسبت مبلمان سلطنتی ارزان تر است.

نکات مهم قبل از خرید مبلمان

1. سایز مبلمان:

انتخاب مبلمان مناسب با ابعاد نشیمن از جمله نکات مهمی است که حتما در انتخاب مبلمان باید به آن توجه کرد. مبلمان مناسب در رفت و آمد و چرخش در خانه مشکل ایجاد نمی کند. تعداد نفرات مبلمان را هم باتوجه به میزان فضا و نیاز واقعی خود انتخاب کنید.

2. شناخت چوب ها :

جنس چوب مورد استفاده و استحکام آن نکته مهم دیگری است که در خرید مبل بویژه نوع کلاسیک باید به آن توجه کرد.

3. بررسی وضعیت ظاهری مبل:

توجه به کیفیت دوخت و ظرافت در جزئیات باعث می شود مبلمان شیک تر و اصیل تری را انتخاب کنید.

4. نشستن بر روی مبل:

روی مبل مورد نظر بنشینید و راحتی آن، عرض آن، راحتی دسته ها و تکیه گاه آن را امتحان کنید. ارتفاع استاندارد آن از سطح زمین هم از آیتم های مهم برای سنجش راحتی مبل محسوب می شود.

5. بررسی پایه ها:

هم سطح بودن پایه ها و استحکام آنها می تواند در طول عمر مبلمان تاثیر بسزایی داشته باشد. برای اطمینان از کیفیت پایه ها می توانید روی مبل نشسته و با فشار وزن خود تغییر شکل پایه ها را بسنجید.

6. کیفیت پارچه مبلمان:

از فروشنده در مورد قابل شستشو بودن و ثابت بودن رنگ پارچه مبلمان اطمینان حاصل کنید.

7. میز وسط:

سایز میز وسط و تعداد و فرم عسلی ها را با توجه به فرم فضای خانه خود انتخاب کنید.

8. وزن مبلمان:

وزن مبلمان نباید خیلی سنگین باشد اما مبلمان خیلی سبک نیز نشانه از استفاده از چوب نامرغوب است.

9. بررسی فنر ها:

فنرهای استفاده شده در مبل نباید با قابل لمس با دست باشد. اگر با فشار دادن مبل متوجه شدید فرورفتگی های آن دیر به حالت اول برگشت از فنر مرغوبی برخوردار نیست.

ادامه مطلب
چطور گیاه مناسب با نور خانه خود را انتخاب کنیم؟
مربوط به خانه

چطور گیاه مناسب با نور خانه خود را انتخاب کنیم؟

توسط امیربهادر بهاری در 6 اسفند 1396

تجربه خشک شدن گل های خانه یکی از غمناک ترین تجربه هایی است که افراد خوش ذوقی که به دنبال زیبا سازی و شاداب کردن فضا و دکوراسیون منزل خود هستند با آن رو به رو می شوند. انتخاب اشتباه شاید مهمترین دلیل برای از بین رفتن گلدان های زیبای خانه شما باشد. چطور گل های مناسب فضای خانه خود را انتخاب کنیم؟

مهمترین فاکتور برای نگهداری از گل و گیاه، نور مناسب فضای نگهداری است. پس در ابتدا باید تشخیص دهید نورگیری منزل شما از کدام جهت است. پنجره شما یکی از حالات زیر را دارد:

شمالی:

گیاهانی که نور کمتری نیاز دارند را باید چسبیده به پنجره های شمالی قرار داد چراکه کمترین نور را دارند.

جنوبی:

بیشترین نور را این پنجره ها در محیط ایجاد می کنند. برای قرار دادن گیاهان در فضایی با پنجره های جنوبی انتخاب های بیشماری دارید و می توانید گیاهان را در هر فاصله ای از پنجره قرار دهید.

شرقی:

گیاهان سبک و متوسط را بر بهره بردن از نور ساعات اولیه صبح می توانید در نزدیک پنجره قرار دهید.

غربی:

گیاهانی که تحمل گرمای زیاد عصر را داند را می توانید در نزدیکی این پنجره ها قرار دهید.

عدم وجود پنجره:

در فضای بدون نور، انتخاب مناسب گیاهان کم نور و متوسط هستند.

برای تشخیص میزان نور دریافتی آزمایش زیر را انجام دهید:

۱. کاغذ سفیدی را بالای محل نگهداری گل قرار دهید.

۲. دست خود را در30سانتی متری بالای کاغذ بگیرید و سایه ایجاد شده را تفسیر کنید.

 ایجاد سایه کامل: نور زیاد

سایه فازی، اما هنوز هم به عنوان دست خود را قابل تشخیص: نور متوسط

فقط یک سایه قابل تشخیص است: کم نور

بدون سایه: برای نگهداری گیاه مناسب نیست.

ادامه مطلب
پر طرفدارترین مشاغل خانگی برای زنان و مردان!
مربوط به خانه

پر طرفدارترین مشاغل خانگی برای زنان و مردان!

توسط امیربهادر بهاری در 24 بهمن 1396

امروزه مشاغل خانگی جایگاه خود را در میان بازار کار جامعه و نیروی کار، بویژه جوانان باز کرده اند و به طریق بسیار مناسبی برای کسب درآمد دانشجویان، بانوان و تمام کسانی که به دنبال شغل دوم هستنددرآمده اند. محبوبیت این مشاغل از این روست که به حداقل امکانات، ابزار و فضا نیازمند است. در مقاله زیر به معرفی پر طرفدارترین مشاغل خانگی بویژه برای آقایان پرداخته ایم.

چاپ سیلک

یکی از شغل های بسیار پر درآمد چاپ سیلک است که تنها نیازمند یک دستگاه مخصوص چاپ است و شغل بسیار آسان و نیازمند فضای کمی است. شما می توانید با قبول سفارش، طرح مورد نظر مشتری را در زمان بسیار کم بر روی تی شرت، لیوان و سایر لوازم، چاپ و از این طریق کسب درآمد کنید.

طراحی و پشتیبانی سایت

یکی دیگر از مشاغل پر درآمد بویژه برای آقایان، طراحی و پشتیبانی وب سایت است. این شغل خانگی بسیار پر درآمد تنها نیازمند یک دستگاه کامپیوتر و اینترنت پر سرعت است و البته دانش کامپیوتر.

همچنین عده بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها به دلیل مشغله فراوان توانایی و فرصت رسیدگی به سایت شرکت خود و اداره آن را ندارند. شما می‌توانید به عنوان یک نیروی کار، در منزل خود به استخدام این شرکت‌ها در آمده و امور پشتیبانی سایت، رفع مشکلات احتمالی، تأمین محتوا و… را انجام دهید.

 ترجمه

ترجمه شغل بسیار پر درآمد و بدو ن نیاز به سرمایه و ابزار خاصی است. ترجمه را می توانید در سطوح مختلف دانشگاهی یا پروژه و یا کتاب پذیرفته و در صورت داشتن مدارک پیشرفته زبان قادر به پذیرش سفارشات بیشتری هستید.

ویراستاری

ویراستاری  شغل بسیار مناسبی برای خانم ها و آقایان است و نیازمند سرمایه و ابزار خاصی نیست، همچنین دارای وجهه اجتماعی خوبی است. شما می توانید با توجه به توانایی خود ویراستاری ادبی یا علمی و یا هر دو را انجام دهید.

پرورش بلدرچین

یکی از مشاغل پر درآمد خانگی که برای آقایان مناسب است، پرورش بلدرچین است. این شغل نیازمند سرمایه کمی است و نیازمند یک فضای حیاط مانند، قفسه و دانه و جوجه است پرورش بلدرچین بسیار آسان است و گوشت و تخم این پرنده بی سر و صدا در بازار پر طرفدار است.

ادامه مطلب
فهرست
دانلود مولتی اپلیکیشن قاب
feature