feature

قاب مهربانی چیست؟

قاب مهربانی، وبسایت و اپلیکیشنی است که افراد می توانند با درج آگهی و قرار دادن تصویر از وسایل و لوازم بی استفاده خود در آن، لوازم مورد نظر خود را به دست کسانی برسانند که به آن نیاز دارند. استفاده از این اپلیکیشن برای عموم مردم خیر خواه، سازمان های خیریه و تمامی افرادی که به حمایت های مردمی نیازدارند، در سراسر کشور، کاملا رایگان است. رویکرد و سیاست قاب مهربانی در راستای بازگرداندن وسایل بی استفاده به چرخه مصرف، کمک به افراد نیازمند، مشارکت مدنی در کار خیر و نهایتا گره گشایی از کار هموطنان است. فرآیند کمک رسانی در قاب مهربانی در سه قالب زیراست:

1. معمولا همه افراد در منزل و محل کار خود وسایلی دارند که با وجود سالم بودن، مدتهاست بی استفاده باقی مانده اند. وسایلی که فضای محیط کار و زندگی را اشغال کرده اند. بنابراین بهترین کار در قبال این وسایل بخشیدن آن ها به افرادیست که تمایل به استفاده از این وسایل دارند. دراین حالت تمکن مالی فردی که وسیله به او هدیه داده می شود مدنظر نیست و هدف تنها رساندن یک وسیله بی استفاده به دست مصرف کننده واقعی است. شما می توانید با آگهی کردن وسیله مورد نظر و قرار دادن شماره تماس، آن را به دست کسی برسانید که به آن وسیله نیاز دارد.

2. دسته دوم کسانی را مخاطب قرار می دهد که هدف آنها صرفا کمک به افراد نیازمند و قشر ضعیف جامعه است. این افراد می توانند وسایل و کمک های مدنظر خود را( چه مالی و چه خدمت رسانی) از طریق آگهی در قاب مهربانی و قرار دادن شماره تماس و یا معرفی مکانی برای دریافت هدیه خود، به دست نیازمندان برسانند.

3. کلیه افرادی که نیازمند کمک و همدلی مردم خیرخواه هستند می توانند با آگهی کردن نیاز خود در قاب مهربانی، صدای خود را به گوش مردم و نهادهای خیریه برسانند و برای رفع مشکل خود از همیاری نیکوکاران بهره مند شوند.

• آیا می دانید که با بازگرداندن وسایل و لوازم بی استفاده در منازل و ... به چرخه مصرف در سطح کشور، ماهانه چندین میلیارد تومان در هزینه های عموم مردم صرفه جویی می شود؟
• آیا می دانید در شرایط بد اقتصادی کنونی چندین هزار نفر از مردم نیازمند در سطح کشور از طریق قاب مهربانی نیازشان برطرف می شود و گره از مشکلاتشان باز می شود؟
• آیا می دانید قاب مهربانی، با ایجاد صفحه ای مانند وبسایت اختصاصی برای عموم مردم خیرخواه و همچنین موسسات و تشکل های خیریه، بهترین و مطمئن ترین فضا را برای انجام امور خیریه و امداد رسانی فراهم می آورد؟
• آیا می دانید در قاب مهربانی کلیه گروه های ان جی او، مدارس، مساجد، هیئت های مذهبی، تشکل های خانگی، انجمن های دانشجویی و ... می توانند به نام گروه خود صفحه ای اختصاصی ایجاد نموده و کمک های تیمی به مردم ارائه کنند؟
• آیا می دانید افراد نیازمند می توانند بدون شناخته شدن و با حفظ آبرو در قاب مهربانی نیاز خود را به گوش هموطنان برسانند و مشکلشان را برطرف نمایند؟

با توجه به مزیت های فراوان قاب مهربانی برای عموم مردم و اقتصاد کشور، همیاری تمامی اقشار جامعه از قبیل هنرمندان، ورزشکاران، انجمن های خیریه، موسسات دولتی و ... در معرفی قاب مهربانی به عموم مردم، سبب به ثمر رسیدن این نیت خیرخواهانه میشود. با توجه به وجود نداشتن پروژه مشابه قاب مهربانی در کشور هر کسی که بتواند قدمی هر چند کوچک در معرفی این اپلیکیشن بردارد می تواند علاوه بر سهیم شدن در این کار خیر بزرگ، کمک شایانی به اقتصاد کشور، عموم مردم و نیازمندان واقعی کند.

نکته: قاب مهربانی توسط گروهی از جوانان متخصص و مجرب خیرخواه با نیت کمک رسانی به عموم مردم کشور ایجاد شده و هیچگونه منفعت یا سودی در این پروژه کسب نمی کند و تنها ذی نفع این پروژه کشوری، همه مردم ایران می باشند.

نکته: طبق قوانینِ قاب مهربانی، هیچ گونه وجه نقد از هیچ شخص حقیقی یا حقوقی جهت کمک به این پروژه پذیرفته نخواهد شد. بنابر این چنانچه قصد کمک به قاب مهربانی را دارید با معرفی آن به دوستان و نزدیکان خود در این کار خیر سهیم شوید.

نکته: رسالت قاب مهربانی صرفا معرفی کردن افراد خیرخواه و افراد نیازمند به یکدیگر است و مسئولیت تشخیص نیازمند واقعی بر عهده خود افراد و خیریه ها است و قاب مهربانی هیچگونه مسئولیتی در این باره ندارد.

قوانین و مقررات

آگهی‌دهندگان با ثبت آگهی خود در قاب مهربانی تأیید می‌کنند که آگهی ایشان شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شوند نخواهد بود و همچنین دارای سن بالای ۱۸ سال هستند. در نظر داشته باشید، به منظور تسهیل و تسریع فرآیند تأیید و انتشار آگهی‌ها، قاب مهربانی ممکن است در مواردی بر اساس قوانین، متن یا عنوان آگهی شما را به طور جزئی تغییر دهد.

1- مغایرت با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه.
2- هرگونه آگهی مربوط به خرید و فروش یا معاوضه کالا و ارائه خدمات غیر رایگان
3- هرگونه تبلیغات تجاری و اقتصادی به نفع اشخاص حقیقی یا حقوقی.
4- ناقض حریم شخصی افراد.
5- آگهی‌های فروشی با تصویر نامناسب یا غیر مرتبط.
6- استفاده از عبارت‌ها یا کلماتی مانند: خریدار، فروش، شماره حساب، حراج و موارد مشابه به هیچ وجه مجاز نیست.
7- هرگونه مبادله تجاری در وب سایت قاب مهربانی خلاف قوانین بوده.
8- درج هرگونه شماره حساب یا شماره کارت.
9- هر گونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف.
10- استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس کودکان برای آگهی هایی که مخاطب آن کودکان نیستند.
11- استفاده از حروف و زبان انگلیسی برای آگهی‌های فارسی.
12- هر نوع آگهی و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی که در حیطه کاری وب سایت قاب مهربانی نباشد.
13- آگهی های مرتبط با دوست یابی، همسریابی، صیغه، ازدواج، محرمیت و مشاوره خانوادگی.
14- آگهی های هدیه و درخواست اعضای بدن، مانند:‌ (کلیه).
15- آگهی هایی که در آن شائبه کلاهبرداری مشاهده شود.
16- درج مکرر آگهی‌‌های یکسان حتی با عناوین متفاوت در یک روز.
17- وجود جملات نادرست از نظر املائی یا نگارشی.
18- هرگونه سوءاستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی دهنده مسئول آن تلقی شده و قاب مهربانی در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
19- وب سایت قاب مهربانی هیچ گونه مسئولیتی در قبال کلاهبرداری، سودجویی، آگهی اموال مسروقه و از قبیل این موارد ندارد.

شرایط مشاهده و استفاده از آگهی‌ها

هرگونه استفاده از قاب مهربانی به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. قاب مهربانی هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشر شده‌ٔ قاب مهربانی استفاده می‌کنند.

1. تلاش قاب مهربانی، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد.
2. مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهدهٔ شماست و قاب مهربانی هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفادهٔ شما از این سایت ندارد.
3. قاب مهربانی هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی منعقد نمی‌کند. کاربرانِ قاب در هر لحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند، بنابراین قاب مهربانی، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.
4. مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به قاب مهربانی ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهدهٔ فرستنده اطلاعات است.
5. قاب مهربانی مختار است هر گونه پیام، آگهی یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.
6. مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به قاب مهربانی که به واسطه‌ٔ اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و قاب مهربانی مسئولیتی در قبال آنها ندارد.
7. آگهی‌های قاب مهربانی با هزینه‌ٔ گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب‌سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است. استفاده کننده از قاب مهربانی حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به قاب مهربانی را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.
8. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود.
9. قاب مهربانی توسط گروهی از جوانان متخصص و مجرب خیرخواه با نیت کمک رسانی به عموم مردم کشور ایجاد شده و هیچگونه منفعت یا سودی در این پروژه کسب نمی کند و تنها ذی نفع این پروژه کشوری، همه مردم ایران می باشند.

شرایط استفاده از امکانات ارتباطی

قاب مهربانی برخی امکانات ارتباطی از قبیل چت را با هدف تسهیل ارتباطات، کاهش مزاحمت‌ها و افزایش بازدهی آگهی ها ارائه می‌کند. صحبت‌های کاربران صرفاً باید مربوط به آگهی خاص مورد اشاره باشد و استفاده از آن بابت مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی مجاز نیست. قاب مهربانی برای ایجاد محیطی ایمن برای کاربران، ضمن ذخیره‌سازی اطلاعات ارتباطی و تحلیل خودکار آنها، بر اساس یافته‌های هوش مصنوعی، پیشنهادات و خدماتی را بر روی ابزارهای ارتباطی خود ارائه می‌کند. لذا لازم به یادآوری است که بر خلاف محیط‌های ارتباطی دیگر که مشمول استانداردهای حریم شخصی است، ارتباطات روی قاب مهربانی صرفاً باید مربوط به آگهی ها باشد و قاب مهربانی برای ایجاد محیطی ایمن و جلوگیری از سوءاستفاده و مزاحمت، بر روی این ابزارها ممکن است در صورت لزوم، نظارت ماشینی یا انسانی صورت دهد.

سوالات متداول

توصیه هایی برای کاربران

با توجه به اینکه "قاب مهربانی" نهایت تلاش و دقت خود را جهت اصالت، صحت و سقم آگهی‌های ارائه شده به عمل می‌‌آورد اما هرگونه تضمینی را بابت درست بودن یا قابل اعتماد بودن مطلب مذکور از خود سلب می‌کند. بدین ترتیب رعایت نکاتی‌ چند شما را در رساندن هدایای خود به نیازمندان واقعی یاری می دهد:

• در صورت تمایل به هدیه دادن و ارائه خدمت به نیازمندان، با مشاهده مدارک از واقعی بودن ادعای آنان اطمینان حاصل کنید.
• خیّر محترم، در صورت عدم تمایلِ فرد نیازمند به شناخته شدن می توانید هدایای خود را در محلی شناخته شده بعنوان امانت قرار دهید و با اطلاع دادن محل مورد نظر به فرد گیرنده هدیه از او بخواهید تا امانت خود را دریافت کند و یا از طریق پیک برای او ارسال نمایید.
• در صورت امکان از هدیه کردن وسایلی که قابلیت استفاده مجدد ندارند خودداری کنید.
• از سالم بودن وسیله اهدایی خود اطمینان حاصل کنید.
• هدایای خود را بصورت حضوری به دست افراد گیرنده برسانید.
• همیشه در مکان های عمومی برای اهدا و یا دریافت هدیه قرار بگذارید و از قرار گذاشتن در محل های خلوت و دور از شهر اجتناب نمایید.
• به هیچ عنوان بدون تحقیق در مورد صحت ادعای فرد نیازمند وجهی به حساب او واریز ننمایید.
• به هیچ عنوان اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.

راهنمایی

جمع اعداد 5 و 7 چند است ؟

برای ارتباطات با کارشناسان ما می توانید از طریق ایمیل info@ghabmehr.com و یا بخش پیشنهادات، انتقادات و شکایات و یا تماس با شماره 08138254844 تماس حاصل فرمایید.
آدرس : همدان خیابان بوعلی 13 خانه مرکز رشد پارک علم و فناوری واحد 17