قاب مهربانی چیست؟

مطالب پرطرفدار

آخرین دیدگاه ها

قاب مهربانی چیست؟
قاب مهربانی چیست؟

قاب مهربانی، وب سایت و اپلیکیشنی است که افراد می توانند با درج آگهی و قرار دادن تصویر از وسایل و لوازم بی استفاده خود در آن، لوازم مورد نظر خود را به دست کسانی برسانند که به آن نیاز دارند. استفاده از این اپلیکیشن برای عموم مردم خیر خواه، سازمان های خیریه و تمامی افرادی که به حمایت های مردمی نیازدارند، در سراسر کشور، کاملا رایگان است. رویکرد و سیاست قاب مهربانی در راستای بازگرداندن وسایل بی استفاده به چرخه مصرف، کمک به افراد نیازمند، مشارکت مدنی در کار خیر و نهایتا گره گشایی از کار هموطنان است. فرآیند کمک رسانی در قاب مهربانی در سه قالب زیر است:

1. معمولا همه افراد در منزل و محل کار خود وسایلی دارند که با وجود سالم بودن، مدتهاست بی استفاده باقی مانده اند. وسایلی که فضای محیط کار و زندگی را اشغال کرده اند. بنابر این بهترین کار در قبال این وسایل بخشیدن آن ها به افرادیست که تمایل به استفاده از این وسایل دارند. دراین حالت تمکن مالی فردی که وسیله به او هدیه داده می شود مد نظر نیست و هدف تنها رساندن یک وسیله بی استفاده به دست مصرف کننده واقعی است. شما می توانید با آگهی کردن وسیله مورد نظر و قرار دادن شماره تماس، آن را به دست کسی برسانید که به آن وسیله نیاز دارد.

2. دسته دوم کسانی را مخاطب قرار می دهد که هدف آنها صرفا کمک به افراد نیازمند و قشر ضعیف جامعه است. این افراد می توانند وسایل و کمک های مد نظر خود را (چه مالی و چه خدمت رسانی) از طریق آگهی در قاب مهربانی و قرار دادن شماره تماس و یا معرفی مکانی برای دریافت هدیه خود، به دست نیازمندان برسانند.

3. کلیه افرادی که نیازمند کمک و همدلی مردم خیرخواه هستند می توانند با آگهی کردن نیاز خود در قاب مهربانی، صدای خود را به گوش مردم و نهادهای خیریه برسانند و برای رفع مشکل خود از همیاری نیکوکاران بهره مند شوند.

  • آیا می دانید که با بازگرداندن وسایل و لوازم بی استفاده در منازل و ... به چرخه مصرف در سطح کشور، ماهانه چندین میلیارد تومان در هزینه های عموم مردم صرفه جویی می شود؟
  • آیا می دانید در شرایط بد اقتصادی کنونی چندین هزار نفر از مردم نیازمند در سطح کشور از طریق قاب مهربانی نیازشان برطرف می شود و گره از مشکلاتشان باز می شود؟
  • آیا می دانید قاب مهربانی، با ایجاد صفحه ای مانند وب سایت اختصاصی برای عموم مردم خیرخواه و همچنین موسسات و تشکل های خیریه، بهترین و مطمئن ترین فضا را برای انجام امور خیریه و امداد رسانی فراهم می آورد؟
  • آیا می دانید در قاب مهربانی کلیه گروه های ان جی او، مدارس، مساجد، هیئت های مذهبی، تشکل های خانگی، انجمن های دانشجویی و ... می توانند به نام گروه خود صفحه ای اختصاصی ایجاد نموده و کمک های تیمی به مردم ارائه کنند؟
  • آیا می دانید افراد نیازمند می توانند بدون شناخته شدن و با حفظ آبرو در قاب مهربانی نیاز خود را به گوش هموطنان برسانند و مشکلشان را برطرف نمایند؟

با توجه به مزیت های فراوان قاب مهربانی برای عموم مردم و اقتصاد کشور، همیاری تمامی اقشار جامعه از قبیل هنرمندان، ورزشکاران، انجمن های خیریه، موسسات دولتی و ... در معرفی قاب مهربانی به عموم مردم، سبب به ثمر رسیدن این نیت خیرخواهانه میشود. با توجه به وجود نداشتن پروژه مشابه قاب مهربانی در کشور هر کسی که بتواند قدمی هر چند کوچک در معرفی این اپلیکیشن بردارد می تواند علاوه بر سهیم شدن در این کار خیر بزرگ، کمک شایانی به اقتصاد کشور، عموم مردم و نیازمندان واقعی کند.

نکته: قاب مهربانی توسط گروهی از جوانان متخصص و مجرب خیرخواه با نیت کمک رسانی به عموم مردم کشور ایجاد شده و هیچگونه منفعت یا سودی در این پروژه کسب نمی کند و تنها ذی نفع این پروژه کشوری، همه مردم ایران می باشند.

نکته: طبق قوانینِ قاب مهربانی، هیچ گونه وجه نقد از هیچ شخص حقیقی یا حقوقی جهت کمک به این پروژه پذیرفته نخواهد شد. بنابر این چنانچه قصد کمک به قاب مهربانی را دارید با معرفی آن به دوستان و نزدیکان خود در این کار خیر سهیم شوید.

نکته: رسالت قاب مهربانی صرفا معرفی کردن افراد خیرخواه و افراد نیازمند به یکدیگر است و مسئولیت تشخیص نیازمند واقعی بر عهده خود افراد و خیریه ها است و قاب مهربانی هیچگونه مسئولیتی در این باره ندارد.

پست قبلی
پلن همه استان ها
پست بعدی
ویلاها و خانه های مسافرتی

ارسال دیدگاه

فهرست
دانلود مولتی اپلیکیشن قاب
feature