آخرین مطالب بلاگ قاب مهربانی

آخرین دیدگاه ها

آموزش روش کسب درآمد از قاب
درباره قاب

آموزش روش کسب درآمد از قاب

توسط امیربهادر بهاری در 15 فروردين 1400

آموزش روش کسب درآمد از مولتی اپلیکیشن قاب

ادامه مطلب
شما با باقیمانده غذای خود چکار می کنید؟
قاب پلاس

شما با باقیمانده غذای خود چکار می کنید؟

توسط مدیریت بلاگ قاب مهربانی در 2 بهمن 1397

قبلنا وقتی که رستوران یا مهمونی می رفتم و حجم خیلی زیاد غذاهایی که سرو می شد رو می دیدم از خودم میپرسیدم که با باقیمانده اینهمه غذا چیکار می کنن؟ وقتی پیگیری کردم متوجه شدم اکثر رستوران ها و سالن های غذاخوری باقیمانده غذاهاشون رو دور می ریزند و روزانه حجم خیلی زیادی از مواد غذایی توی کشور ما هدر میره.

فکر غذاهای زیادی که از سفره های ما مستقیم به سطل زباله ریخته میشن، زحمت و هزینه زیادی که برای تهیه اونها صرف میشه و تجسم خونواده هایی که برای تهیه وعده های غذایی روزمره خودشون تحت فشارن بشدت منو آزار میداد، تا اینکه یه روز که این مسائل رو با یکی از اساتید دانشگاهمون مطرح کردم بهم گفت که یه سایت میشناسه که تو اون مردم می تونن غذاهای اضافی خودشون رو بزارن تا آدمهای نیازمند مراجعه کنن و اون غذاها رو بگیرن و برای خونوادهاشون ببرن.

باورتون نمیشه! فکر اینکه قاب مهربانی باعث می شه تا خیلی از هموطنان نیازمندمون شبها گرسنه نخوابن و از طرفی جلوی هدر رفتن اینهمه ماده غذایی رو میگیره به من به قدری انگیزه داد که از این به بعد به هر مهمونی یا رستوران که برم به میزبان قاب مهربانی رو معرفی می کنم تا هم جلوی اسراف گرفته بشه و برکت توی سفره ها بمونه و هم کسی از همشهریها گرسنه نمونه و جلوی خونوادش شرمنده نباشه.

شما هم می تونید با معرفی قاب مهربانی به اطرافیانتون تو این کار بزرگ و قشنگ سهیم باشید.

ادامه مطلب
رسالت وبسایت و اپلیکیشن قاب مهربانی چیست؟
قاب پلاس

رسالت وبسایت و اپلیکیشن قاب مهربانی چیست؟

توسط مدیریت بلاگ قاب مهربانی در 5 آذر 1397

بخش سوم: بازگشت وسایل بلااستفاده به چرخه مصرف

یکی از مشکلات جامعه مدرن امروزی تلنبار شدن لوازم اضافی در منازل، محل کار و... است که نتیجه مدگرایی و عرضه بیشتر از تقاضا در جامعه به مردمی که نیازی به آن کالا ندارند از طریق جاذبه تبلیغات است. همه ما حتما در منزل، محل کار و ... لوازمی داریم که با وجود قابل استفاده بودن بنا به هر دلیلی سال هاست از چرخه مصرف خارج شده اند، این حجم از وسایل در واقع سرمایه های ساکن در کشور هستند که با به استفاده درآوردن آن ها می توان علاوه بر جلوگیری از تلنبار شدن وسایل، افرادی که نیازمند به آن وسایل هستند را به نیاز خود رساند.

قاب مهربانی، این امکان را به کاربران می دهد تا کلیه وسایل بدون استفاده خود مانند لباس و لوازم شخصی، لوازم آشپزخانه، لوازم برقی، مبلمان و... را  به عنوان هدیه یا کمک در فضای سایت آگهی کنند و آن وسیله را به دست افرادی برسانند که به آن وسیله نیاز دارند.

تصور کنید سالانه چند میلیارد تومان سرمایه ساکنی که صرف خرید وسایل بی استفاده شده است از طریق هدیه و کمک در قاب مهربانی به چرخه مصرف بازگشته و در هزینه های بازخرید آنها صرفه جویی خواهد شد.

ادامه مطلب
رستوران سیار!
مشاغل سیار

رستوران سیار!

توسط مدیریت بلاگ قاب مهربانی در 1 آذر 1397

یکی از مشاغل سیار پر طرفدار در سراسر جهان، رستوران سیار است. رستوران سیار معمولا در نقاط پر جمعیت، مناطق تجاری و اداری و مناطق تفریحی و توریستی و تمامی مناطقی که به دلیل مسافت زیاد دسترسی به سالن های غذاخوری امکان پذیر نیست می توانند در دسترس باشند.

تجهیزات لازم برای راه اندازی یک رستوان سیار شامل مینی بوس یا وانت بار، مبلمان تاشو، اجاق گاز، یخچال، مایکروویو و سایر تجهیزات آشپزی است که با هزینه ای کمتر از 30 میلیون تومان قابل راه اندازی است.

مزیت این شغل این است که یک مکان یابی درست در ساعت شلوغی جمعیت می تواند درآمد شما را به مبلغ قابل توجهی برساند. بازار رقابت در این عرصه نیز همواره ظرفیت کافی برای پذیرش سبکهای آشپزی متفاوت را داراست.

شما میتوانید با در نظر گرفتن سبک غذایی خاص، رنگ آمیزی خاص در خودرو و بسته بندی غذا و قرار دادن امکان سلف سرویس توجه مشتری ها را به کاروان غذای خود جذب کنید.

ادامه مطلب
رسالت وبسایت و اپلیکیشن قاب مهربانی چیست؟
قاب پلاس

رسالت وبسایت و اپلیکیشن قاب مهربانی چیست؟

توسط مدیریت بلاگ قاب مهربانی در 26 آبان 1397

بخش دوم: مشاغل سیار

امروزه با توجه به نا به سامانی وضعیت اقتصادی کشور و رشد بیکاری لزوم ایجاد مشاغل سیار از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مشاغل سیار نیازی به فضای ثابت مانند کارگاه و مغازه ندارند، در نتیجه نیازمند صرف هزینه خرید یا اجاره محل و مراحل دشوار اخذ جواز کسب نیستند. تمامی فنی کاران مانند: برق کاری، کارواش در محل، خدمات کرایه ماشین و باربری، کارگران، اسباب کشی، پیک موتوری، خدمات کامپیوتری در محل و تمامی حرفه هایی از این دست در رده مشاغل سیار قرار می گیرند.

قاب مهربانی با معرفی انواع مشاغل سیار و نحوه راه اندازی کسب و کار سیار در بلاگ قاب مهربانی به کاربران کمک می کند با حداقل امکانات موجود حرفه مورد نظر خود را راه اندازی کنند و از طریق آن کسب درآمد کنند.

ادامه مطلب
رسالت وبسایت و اپلیکیشن قاب مهربانی چیست؟
قاب پلاس

رسالت وبسایت و اپلیکیشن قاب مهربانی چیست؟

توسط مدیریت بلاگ قاب مهربانی در 15 آبان 1397

بخش اول: مشاغل خانگی

روند رو به رشد بیکاری، مهمترین  مسئله در جامعه امروز ما است به که تنهایی زمینه ساز انواع مشکلات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و غیره شده است. ایجاد راهکارهایی برای اشتغال زایی و از همه مهمتر خود اشتغالی می تواند بحران بیکاری را تا حد زیادی بهبود بخشد.

یکی از مناسب ترین راهکار ها در زمینه اشتغال زایی، بستر سازی و آموزش برای ایجاد و رشد مشاغل خانگی است که با مزیت های بیشمار خود می تواند خانوار های زیادی را صاحب شغل کند و به منبع درآمد برساند؛ از مزیت های مشاغل خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد: هزینه کم برای راه اندازی، حذف هزینه اجاره بها، عدم نیاز به طی کردن پروسه های پیچیده اداری برای دریافت مجوز و پروانه کسب و نهایتا ایجاد منبع درآمد برای زنان خانه دار، سرپرست خانوار، افراد کم توان و کسانی که قادر به کار کردن در محیط خارج از منزل نیستند.

همه افراد با هر سن، جنسیت و توان فیزیکی و مالی می توانند شغل خانگی مناسب خود را یافته و کسب درآمد کنند. از جمله این مشاغل خانگی می توان به تولید محصولات خانگی مانند سرکه، ترشی، دسر، ژله یا انجام خیاطی و ساخت لوازم تزئینی و یا خدمات کامپیوتری مانند تایپ، پروژه، ترجمه و کلیه مشاغل خانگی از این دست اشاره کرد.

قاب مهربانی با معرفی و آموزش کسب و کارهایی که قابل راه اندازی در فضای منزل هستند به کاربران این امکان را می دهد تا از طریق ایجاد شغل خانگی مناسب برای خود کسب درآمد کنند.

ادامه مطلب
کمک به متکدیان ، دامن زدن به ناهنجاری اجتماعی یا کمک به همنوع ؟
امور خیریه

کمک به متکدیان ، دامن زدن به ناهنجاری اجتماعی یا کمک به همنوع ؟

توسط مدیریت بلاگ قاب مهربانی در 14 آبان 1397

تکدی گری یا گدایی امروزه تبدیل به یک شغل کاذب درکشور شده است و افرادی که حرفه خاصی ندارند و مسئولیت های اجتماعی را از خود سلب می کنند با انتخاب تکدی گری به عنوان پیشه خود طلبکارانه درخواست برخورداری از بخشی از درآمد دیگر افرراد دارند. عوامل شکل دهنده تکدی گری را می توان به دو دسته ارادی و غیر ارادی تقسیم کرد. عوامل غیر ارادی مانند: مشکلات روانی و جسمی، شرایط بحرانی کشور و قحطی وغیره و عوامل ارادی را می توان شامل اعتیاد، مهاجرت و غیره که بروز آن تحت اراده خود فرد است دانست.

تکدی گری از پایه ای ترین معضلات اجتماعی است که منجر به بروز ناهنجاری های دیگر در اجتماع می شود ومنشا خطرات جبران ناپذیر در سطح جامعه  است چرا که افراد متکدی از فقدان عزت نفس و مناعت طبع رنج می برند و همین امر سبب می شود تا مستعد انجام رفتارهای هنجار شکنانه و بزهکاری در جامعه شوند.

درآمدهای قابل توجه بسیاری از افراد متکدی سبب شده آنها را به معنای دقیق کلمه ثروتمند تلقی کرد، این در حالی است که این عده قادر به استفاده صحیح از ثروت اندوخته خود نیستند و به دلیل سبک زندگی گدا منشانه خود در استفاده از سرمایه خود عاجز هستند. جامعه شناسان تکدی گری را یکی از اساسی ترین معضلات جامعه می دانند چراکه منتکدیان نقشی در ساختار اقتصادی و اجتماعی جامعه ندارند و از زحمت دیگران ارتزاق می کنند.

کمک به متکدیان نه تنها کمک به همنوع محسوب نمی شود بلکه یک رفتار اخلاقی غلط و دامن زدن به یک ناهنجار اجتماعی محسوب می شود. کمک به متکدیان سبب کمرنگ شدن عزت نفس در اجتماع و بروز رفتارهای غیر اخلاقی و بزه می شود.

بنابراین به افراد خیر و تمامی کسانیکه قصد کمک به همنوعان خود را دارند توصیه می شود تا کمک های خود را به میزان یا شکل به مراکز و نهادهای خیریه مردمی و مطمئن و شناخته شده ارائه دهند تا در جای درست خود مورد استفاده قرار گیرد.

ادامه مطلب
feature