آخرین مطالب بلاگ قاب مارکت در موضوع راهنمای فروشندگان

آخرین مطالب

مطالب ویژه

مطالب پرطرفدار

آخرین دیدگاه ها

تگ های بلاگ

راهنمای تنظیمات فروشگاه
راهنمای فروشندگان

راهنمای تنظیمات فروشگاه

توسط مدیر قاب مارکت در 17 خرداد 1402

برای مدیریت فروشگاه ابتدا وارد پانل کاربری خود شده، سپس روی آیکن صندوق فروشگاهی کلید کرده و یا در داشبورد روی مدیریت فروشگاه کلیک نمایید. کلیه عملیاتی که از طریق سایت انجام می شوند از طریق گوشی اندروید نیز قابل اجرا می باشد ولی بهتر است از طریق کامپیوتر انجام شود. برای مدیریت فروشگاه روی دکمه تنظیمات فروشگاه (مدیریت فروشگاه) کلیک نمایید.

 

در قسمت اول می توانید یک عکس مربعی برای آواتار فروشگاه خود تعیین نمایید. توجه داشته باشید حجم عکس نباید بیشتر از 2 مگا بایت باشد. در این قسمت می توانید عکس چهره فروشنده، لوگو، مارک و برند محصول خود را درج نمایید. دقت نمایید اکثر کاربران برای خرید های بعدی از طریق همین لوگو شما را می یابند، بنابر این علاوه بر دقت در انتخاب آواتار سعی کنید دیگر آن را تغییر ندهید. (برای اطلاع از نحوه عکاسی اینجا کلیک کنید)

 

در بخش دوم یک بنر با ابعاد 400 در 2000 پیکسل از محیط فروشگاه خود قرار دهید که می توانید از طریق عکاسی پانورماتیک که اکثر گوشی ها دارند این عکس را از فروشگاه خود تهیه نمایید تا کاربران و مشتریان، شما را شناخته و بهتر ارتباط برقرار نمایند.

 

بخش سوم: عنوان فروشگاه که باید بسیار مختصر و مفید شرح فعالیت و برند شما را به نمایش بگذارد مانند: لبنیات مرادی، سوپر مارکت امین و هیچ گونه توضیح اضافی در مورد کار داده نشود.

 

بخش چهارم: توضیحات فروشگاه که کمی مفصل تر به همراه شعار تبلیغاتی خود در کمتر از یک خط بیان می گردد. مانند عرضه بهترین برنج شمال با قیمت مناسب و تحویل فوری  و ...

بخش های نام، درصد همکاری و کد ملی فقط برای مدیریت قاب مارکت قابل ویرایش و نمایش می باشد و توسط کاربران دیده نمی شوند.

 

شماره شبا و نام صاحب حساب را با دقت وارد نمایید. این قسمت برای پرداخت هزینه فاکتورهای تسویه نشده شما توسط قاب مارکت استفاده می شود و تنها حسابی که به نام صاحب قرارداد باشد مورد قبول می باشد. چنانچه نام صاحب حساب و شماره شبا باهم مغایرت داشته باشد عملیات واریز انجام نمی پذیرد تا این مورد اصلاح گردد.

 

در بخش آدرس لازم می باشد فروشنده آدرس و لوکیشن دقیق محل فروشگاه خود را حتما ثبت نماید چرا که در پلن های بعدی بنا بر این داریم که نزدیک فروشگاه ها را به کاربران معرفی نماییم تا سرعت در تحویل کالا و کاهش هزینه های ارسال را داشته باشیم.

در قسمت بعدی محل دقیق فروشگاه خود را روی نقشه مشخص کنید. چرا که در آینده ای نزدیک از طریق این لوکیشن نزدیک ترین خریداران و پیک ها به شما معرفی می گردند.

 

در قسمت شیفت کاری باید تعیین کنید که در یک شیفت کاری فعالیت می کنید یا دو شیفت و ساعت آغاز و پایان هر شیفت کاری را مشخص نمایید. همچنین روزهایی از هفته که فعالیت دارید را مشخص نمایید. کاربران در خارج از این تایم ها فروشگاه شما را بسته می بینند و امکان خرید از شما را ندارند.

همچنین چنانچه به صورت موقت بخواهید محل کار خود را ترک نمایید می توانید از دکمه های بستن فروشگاه یا تایمر بستن فروشگاه استفاده کنید تا کاربران متوجه باشند که چه زمانی فروشگاه شما مجددا آماده قبول سفارش می گردد. دقت نمایید ساعت کاری را طوری انتخاب کنید که آخرین سفارشات نهایتا تا نیم ساعت مانده به پایان حضور شما در فروشگاه ثبت شوند. به طور مثال اگر تا ساعت 9 شب در محل کار خود حضور دارید، ساعت کاری فروشگاه را روی 8:30 تنظیم کنید که زمان کافی برای آماده سازی و ارسال سفارشات پایانی روز را داشته باشید.

 

هزینه پیک: در مورد هزینه پیک فروشنده سیاست های کاملا مستقل دارد و از هر روشی می تواند استفاده نماید. می توانید هزینه ارسال را از بودجه خود پرداخت نمایید تا آمار فروش خود را بالاتر ببرید یا می توانید دقیقا همان مبلغ را از مشتری دریافت نمایید یا  می توانید کمی از مبلغ هزینه ارسال را خودتان تقبل کنید.

 

حداقل مبلغ سفارش برای ارسال رایگان: در این قسمت می توانید حداقل مبلغی برای ارسال رایگان  تعیین کنید. به طور مثال اگر کاربری تا 300 هزار تومان به بالا از شما خرید نماید هزینه ای بابت ارسال پرداخت نمی نماید. وجود این گزینه باعث افزایش فروش شما می گردد و میزان آن تحت اختیار شخص شما می باشد.

 

حداقل سفارش: می توانید برای فروشگاه خود حداقل سفارش تعیین کنید. بدین معنی که فاکتور های زیر این مبلغ را نمی پذیرید و کاربر امکان ثبت سفارش زیر این مبلغ برای فروشگاه شما را ندارد. پیشنهاد می گردد کمترین مبلغ تعیین شود تا میزان فروش کاهش نیابد.

 

هزینه بسته بندی: می توانید برای آماده سازی سفارش برای ارسال از مخاطب هزینه بسته بندی دریافت نمایید. ولی با توجه به عدم رواج فروش آنلاین در همدان این قسمت می تواند فروش شما را تا حدودی کاهش دهد. فروشنده در نمامی موارد فوق اختیار تام داشته و نتیجه هر گونه تصمیم گیری اعم از افزایش  یا کاهش فروش به عهده خود وی می باشد.

 

توضیحات مرجوعی کالا: می توانید برای هر نوع از کالاهای خود وضعیت و امکان مرجوع به صورت جداگانه مشخص نمایید. برای این منظور کافیست هر تعداد توضیح مرجوعی که لازم دارید در این قسمت اضافه نمایید تا در هنگام ثبت هر نوع کالا یکی از این وضعیت ها را برای کالای مورد نظر اعمال نمایید. این توضیح هنگام خرید در زیر کالای مورد نظر به خریدار نمایش داده می شود. همچنین می توانید پرکاربرد ترین توضیح را به عنوان پیش فرض انتخاب نموده تا هنگام ثبت کالا زمان کمتری از شما بگیرد.

 

 

ادامه مطلب
راهنمای تصویری داشبورد فروشگاه
راهنمای فروشندگان

راهنمای تصویری داشبورد فروشگاه

توسط مدیر قاب مارکت در 13 شهريور 1402

داشبورد صفحه ای است که به جهت سهولت مدیریت فروشگاه برای فروشنده طراحی گردیده و باعث می شود که فروشنده فقط با یک نگاه به صفحه و بدون نیاز به گشتن در صفحات مختلف به کلیه بخش های فروشگاه اشراف کامل داشته باشد تا با نهایت تسلط فروشگاه خود را بدون تاخیر زمانی مدیریت نماید. در این مقاله هر یک از باکس های داشبورد به شما فروشنده گرامی معرفی می گردد. فروشندگان می توانند هم از داخل اپلیکیشن و هم از طریق کامپیوتر به داشبورد خود دسترسی داشته باشند ولی قطعا مدیریت از طریق کامپیوتر بازدهی بهتری خواهد داشت. هر گونه عملکرد و تغییر نیاز به بررسی در فروشگاه شما از طریق تغییر رنگ باکس ها به بنفش کمرنگ به شما اطلاع داده می شود. صفحه داشبورد هر یک دقیقه یکبار به صورت خودکار به روز رسانی می شود و نیازی به رفرش کردن مداوم صفحه از جانب شما نمی باشد.

 

در این باکس نام فروشگاه، شعار یا زیر عنوان و ساعت کاری فروشگاه خود را مشاهده می نمایید. جهت تغییر در کلیه تنظیمات فروشگاه اعم از ساعت کاری، هزینه ارسال، هزینه بسته بندی و ... روی عنوان این باکس بزنید تا وارد صفحه مدیریت فروشگاه شوید. همچنین میزان امتیازی که کاربران به عملکرد شما داده اند را در این باکس مشاهده می نمایید.

 

 

از طریق این باکس می تواند فروشگاه خود را تعطیل یا فعال نمایید و یا از حالت تایمر استفاده نمایید که فروشگاه را پس از مدت زمانی که تنظیم نموده اید به صورت خود کار باز و آماده سفارش گیری می نماید.

 

با زدن روی این باکس وارد صفحه آموزش و راهنمایی فروشندگان می شوید. همچنین تعداد مقالات آموزش در این باکس نمایش داده شده است.

 

در این باکس جمع میزان فروش و تعداد فاکتور روز گذشته فروشگاه خود را می توانید ببیند. همچنین با زدن روی باکس وارد صفحه گزارشات می شوید که اطلاعات دقیق تری از آمار فروش و هزینه های فروشگاه خود را می توانید در آن مشاهده نمایید.

 

چنانچه سفارشی دریافت نمایید این باکس همانند تصویر به رنگ بنفش در آمده و تعداد سفارشات جدید را به شما نمایش می دهد. با زدن روی این باکس وارد صفحه سفارشات جدید فروشگاه خود خواهید شد.

 

تعداد سفارشاتی تایید نموده اید در این قسمت نمایش داده می شوند. با زدن روی این باکس وارد صفحه سفارشات تایید شده خواهید شد.

 

تعداد سفارشاتی که تحویل به پیک داده اید و هنوز به دست مشتری نرسیده اند در این صفحه نمایش داده می شوند.

 

تعداد کلیه سفارشات روز جاری که به دست مشتری رسیده اند در این باکس نمایش داده می شوند که با زدن روی باکس می توانید وارد صفحه سفارشات تحویل به مشتری شوید. دقت نمایید سفارشات تحویل به مشتری تنها مخصوص روز جاری می باشند و بعد از ساعت 12 شب و تغییر تاریخ از این صفحه خارج و در صفحه آرشیو سفارشات نگهداری می شوند.

 

تعداد سفارشات مرجوعی روز جاری در این باکس نمایش داده می شود.

 

تعداد تیکت های جدید خود را در این باکس مشاهده می نمایید. با زدن روی این باکس وارد مرکز پیام می شوید و می توانید تیکت جدید ارسال کرده یا در قسمت پستچی پیام های دریافتی خود از طرف قاب مارکت را مشاهده نمایید. قاب مارکت تمام عملکرد های جاری را در پستچی به شما اطلاع می دهد.

 

تعداد کل محصولات فروشگاه خود را در سمت راست این باکس و تعداد محصولات موجود خود را در سمت چپ این باکس مشاهده می نمایید. همچنین با زدن روی این باکس وارد صفحه مدیریت محصولات فروشگاه خود می شوید.

 

تعداد کل محصولات ناموجود و رو به اتمام فروشگاه خود را در این باکس مشاهده می نمایید. محصولات رو به اتمام محصولاتی هستند که به حداقل میزان درج شده توسط شما هنگام ثبت محصول رسیده اند و به زودی نا موجود می شوند.

 

در این باکس تایمر پیشنهاد شگفت انگیز که به جهت افزایش فروش به صورت دوره ای در قاب مارکت اجرا می شود را مشاده می نمایید. در سمت چپ باکس تعداد کالاهایی که از فروشگاه شما در پیشنهاد شگفت انگیز قرار دارند را مشاهده می نمایید.

 

جمع درخواست های واریزی، که از صندوق خود برای قاب مارکت ارسال نموده اید در این باکس نمایش داده می شود و پس از واریز وجه از طرف قاب مارکت، از این مبلغ کسر می شود. دقت نمایید برای دریافت موجودی صندوق خود حتما باید درخواست واریز ارسال نمایید. در هر روز فقط یکبار امکان ثبت درخواست واریز وجود دارد.

 

جمع میزان موجودی صندوق شما که برای آن درخواست واریزی ارسال نکرده اید در این قسمت نمایش داده می شود و پس از ثبت درخواست واریز از این باکس کسر می گردد.

 

جمع میزان طلب درخواست داده شده و مانده درخواست داده نشده در این باکس برای شما نمایش داده می شود. به عبارت دیگر کل میزان طلب شما از قاب مارکت در این باکس نمایش داده شده و به شکل نمودار برای شما قابل نمایش می باشد.

 

کلیه نظراتی که کاربران به فروشگاه شما می دهند در سمت راست و نظراتی که به محصولات شما داده اند در سمت چپ باکس نمایش داده می شوند که با زدن روی هر عنوان وارد صفحه نمایش کامل نظرات خواهید شد.

 

با زدن روی این باکس وارد صفحه گزاشات خواهید شد. در این صفحه گزارش کامل میزان فروش و هزینه های شما از هر دسته بندی در بازه های زمانی روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه قابل مشاهده و بررسی می باشد.

 

جهت آشنایی بیشتر با نحوه مدیریت فروشگاه مقاله راهنمای تنظیمات فروشگاه را مطالعه بفرمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب
راهنمای ثبت عکس محصول
راهنمای فروشندگان

راهنمای ثبت عکس محصول

توسط مدیر قاب مارکت در 7 خرداد 1402

ثبت محصول فقط با درج عکس امکان پذیر می باشد و محصولات بدون عکس تایید نمی گردند. می توانید عکس محصولات خود را از اینترنت با کیفیت بالا تهیه نمایید و یا خودتان از محصولات خود طبق دستور العمل زیر عکاسی نمایید. در آخرین گام باید تصاویری از کالای خود را بارگذاری کنید. لطفا توجه کنید که یکی از عکس‌ها که خودتان انتخاب می‌کنید به‌عنوان تصویر اصلی محصول نمایش داده می‌شود (با کلیک روی علامت «پرچم» عکس اصلی کالا را از بین تصاویر مشخص کنید.) بقیه عکس‌ها در آلبوم تصاویر نمایش داده می‌شوند. امکان ثبت یک ویدئو نیز برای هر محصول وجود دارد.

توجه کنید که ابعاد تصاویر می‌تواند حداقل 800 × 800 باشد و تمامی تصاویر محصول باید مربعی باشند.

حداکثر حجم هر تصویر می‌تواند 10 مگابایت باشد.

 

 

براي انتخاب عکس اصلي به نکات زير توجه کنيد:

* زمينه تصاوير اصلي بايد يک‌دست سفيد و بدون لکه يا سايه باشد.

* عکس بايد کيفيت بالايي داشته باشد و هيچ لوگو يا واترمارکي روي عکس وجود نداشته باشد.

* کالا بايد در عکس اصلي بزرگ و در مرکز تصوير باشد.

* در عکس اصلي تنها بايد تصوير کالايي که مي‌فروشيد وجود داشته باشد. اگر اشيا ديگر در تصوير وجود داشته باشند، آن تصوير به عنوان تصوير اصلي تاييد نمي‌شود.

* تصاوير کالا بايد دقيقا مطابق با کالايي باشد که مي‌فروشيد، در صورت هر گونه مغايرت، کالا به اين دليل مرجوع مي‌شود.

* اگر کالا به صورت مجموعه چند عددي است، بايد در تصوير اصلي تمام تکه‌ها کنار هم چيده و مشاهده شوند.

 

برای انتخاب تصاویر آلبوم به نکات زیر توجه کنید:

تصاویر آلبوم برای نمایش زوایا و کاربرد کالا به مشتری است.

در هیچ کدام از تصاویر آلبوم نباید هیچ لوگو و واترمارکی وجود داشته باشد.

در تصاویر آلبوم نباید هیچ شماره تلفن و آدرسی از  وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشد. (لطفا اگر این موارد روی کالا یا بسته‌بندی وجود دارد، در زمان عکاسی مراقب باشید تا در تصاویر دیده نشود.)

در تصاویر آلبوم، طرح‌های مختلف یک کالا را قرار ندهید، برای هر طرح باید یک کالای جداگانه درج شود.

در صورتی که کالای شما رنگ‌های متفاوتی دارد، از هر رنگ تصویری را بارگذاری کنید و هنگام درج تنوع و قیمت‌گذاری هر رنگ را جداگانه قیمت‌گذاری کنید.

 

ادامه مطلب
راهنمای ثبت محصول
راهنمای فروشندگان

راهنمای ثبت محصول

توسط مدیر قاب مارکت در 27 خرداد 1402

برای ثبت محصول، ابتدا وارد بخش محصولات فروشگاه شوید و روی گزینه ثبت محصول جدید کلیک کرده، سپس دسته بندی اصلی کالا را از میان دسته بندی ها انتخاب نمایید. سپس حتما دسته بندی فرعی را انتخاب نمایید. ممکن است بسته به نوع فروشگاه و  دسته بندی کالا، شما دسته بندی فرعی نداشته باشید. در آن صورت نیازی به انتخاب گزینه ای نیست.

 

عنوان: عنوان محصول را کوتاه و مفید شامل کلمات کلیدی بیان کنید به نحوی که در نتایج جستجوی کاربران یافت شود. به طور مثال: تن ماهی شیلان

 

زیر عنوان (اختیاری): در زیر عنوان می توانید توضیحات بیشتری به صورت کلمات کلیدی ارائه کنید. این قسمت در نتایج جستجو تاثیری ندارد ولی کاربر می تواند قبل از ورود به داخل محصول و در لیست کلی محصولات، زیر عنوان را ببیند. به طور مثال: تن ماهی 400 گرمی فلفلی کم چرب.

 

هشدار حداقل موجودی: در این قسمت می توانید تعیین کنید که تعداد مانده کالا به این تعداد تعیین شده که رسید، در لیست کالاهای در حال اتمام قرار گرفته تا متوجه شوید و قبل از اتمام موجودی کالا را شارژ نمایید.

 

سقف سفارش در فاکتور: در این بخش می توانید تعیین کنید که هر کاربر در هر فاکتور بیشتر از این تعداد نتواند از این کالا خرید نماید. این محدودیت معمولا زمانی اعمال می شود که روی کالای خاصی تخفیف ویژه ای قرار داده اید و قصد دارید تا همه کاربران بتوانند از آن تخفیف استفاده نمایند.

 

فروش ویژه: با قرار دادن بله در قسمت فروش ویژه، برچسب فروش ویژه روی کالای شما قرار می گیرد که باعث می شود با ظاهری متفاوت توجه کاربران را بیشتر به خود جلب کرده و تنها زمانی استفاده می شود که کالا را با تخفیف زیاد یا شرایط خاصی به فروش می رسانید.

 

تگ ها: تگ ها مانند هشتگ در اینستاگرام عمل می کنند. با قراردادن هر چه بیشتر تگ برای محصول خود، باعث می شوید که محصول شما در نتایج جستجو بیشتر دیده شود. علاوه بر این کاربران با کلیک بر روی تگ مشترک یک محصول، در فروشگاه دیگر، محصول شما را نیز می بینند که باز هم باعث بیشتر دیده شدن کالای شما و در نتیجه فروش بیشتر برای شما می شود. نکته بسیار مهم برای تگ گذاری این است که به هیچ عنوان از تگ های بی ربط استفاده ننمایید. به طور مثال برای محصول (ماست پر چرب کاله) می توانید از تگ های زیر استفاده نمایید: "ماست" "ماست پر چرب" "ماست کاله" "ماست پر چرب کاله" "کاله"

 

ناموجود بودن کلی کالا: از این قسمت می توانید بدون تغییر در موجودی کالا، آن را موقتا ناموجود کرده و امکان خرید آن را از کاربران بگیرید.

 

توضیحات مرجوعی کالا: شما می توانید برای هر کالا وضعیت مرجوعی خاص به آن کالا را مشخص نمایید. برای ایجاد وضعیت های مختلف مرجوعی باید از قسمت مدیریت فروشگاه اقدام به ساخت نمایید.

 

شرح کالا: در این قسمت توضیحات کامل و نهایی خود را در مورد محصول درج نمایید. توجه داشته باشید عدم داشتن توضیحات محصول فروش آن را به شدت کاهش داده و همچنین در نتایج جستجوی گوگل دیده نخواهید شد.

 

جزئیات محصول: قسمت رنگ، سایز و گارانتی تنها در بعضی محصولات استفاده می گردد که در مقاله ای مفصل توضیح داده خواهد شد.

 

 قیمت خرید کاملا اختیاری بوده و صرفا در گزارشات مالی میزان سود نهایی شما از قاب مارکت مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی قیمت ها بر اساس تومان می باشد.

 

قیمت اصلی: قیمت کالای بدون تخفیف را در این قست وارد نمایید.

 

قیمت با تخفیف: قیمت نهایی و تخفیف خورده را در این قسمت ورود نمایید. میزان درصد تخفیف را خود سایت محاسبه و رند نموده و با برچسب روی کالا نمایش می دهد.

 

تعداد: تعداد موجودی کالای خود را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید تعداد واقعی کالای در دسترس را وارد نمایید. تعداد کمتر می تواند باعث شود مشتری خود را به دلیل ناموجود شدن کالا از دست بدهید. همچنین تعداد بیشتر می تواند باعث ثبت سفارش و رد سفارش از طرف شما و در نتیجه نارضایتی مشتری گردد.

 

وضعیت: با غیر فعال نمودن این فیلد، محصول شما دیگر به هیچ کاربری نمایش داده نخواهد شد.

 

ثبت عکس: برای قرار دادن عکس محصول ابتدا باید روی دکمه ثبت اطلاعات کلیک کرده و پس از ثبت محصول گزینه ماندن در صفحه را انتخاب نمایید. بعد از ثبت محصول در همان صفحه فیلد تصاویر محصول ظاهر می گردد. با کلیک بر روی آیکن چرخ دنده وارد صفحه ثبت تصاویر خواهید شد. می توانید برای هر محصول 5 عدد عکس و یک ویدئو قرار دهید. ابعاد عکس ها حداقل می بایست بین 800 در 800 پیکسل و حجم فایل ویدئو نباید بیشتر از 10 مگا بایت باشد. عکس ها باید بدون نوشته با کیفیت و زمینه سفید باشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد عکس محصول مقاله راهنمای ثبت عکس محصول را مطالعه نمایید.

 

ادامه مطلب
راهنمای ارسال سفارش
راهنمای فروشندگان

راهنمای ارسال سفارش

توسط مدیر قاب مارکت در 4 تير 1402

بعد از ثبت سفارش توسط کاربر، علاوه بر نمایش سفارش در پنل مدیریت، یک پیامک برای فروشنده ارسال می گردد تا از سفارش خود مطلع گردیده و به آن رسیدگی نماید.

رد و تایید سفارش: فروشنده موظف است تا در صورت اتمام موجودی هر محصول وضعیت آن را به ناموجود تغییر دهد. ولی چنانچه سفارش شامل محصولی بود که فروشنده آن را موجود نداشت، می تواند سفارش را با ذکر توضیحات رد نماید و از کاربر بخواهد تا سفارش خود را بدون آن محصول مجدد ارسال نماید.

 

بسته بندی: فروشنده می تواند از کاربر هزینه بسته بندی دریافت نماید. هزینه بسته بندی برای کاربر قابل مشاهده می باشد،در صورتی که محصول شما نیازی به بسته بندی خاص ندارد می توانید هزینه بسته بندی را دریافت ننمایید، دقت نمایید اخذ هزینه بسته بندی می تواند موجب منصرف شدن کاربر از خرید گردد.

 فروشنده می بایست بسته بندی محصول را به نحوی انجام دهد تا:

  1. محصول به سلامت به دست خریدار برسد.
  2. امکان گم شدن یا سرقت بخشی از سفارش، به حداقل ممکن برسد.
  3.  سفارشات محرمانه قابل تشخیص توسط پیک و ... نباشد.
  4. بسته بندی زیبا و شکیل باشد.

 

نحوه ارسال: فروشنده می تواند به هر طریقی که بخواهد سفارش را به دست خریدار برساند.

رایج ترین راه های ارسال سفارش:

  1. استفاده ار پیک خود فروشگاه
  2. استفاده از پیک اسنپ از طریق اپلیکیشن اسنپ
  3. استفاده از پیک اسنپ از طریق شماره گیری 1551
  4. همکاری با نزدیک ترین شرکت حمل و نقل پیک (جهت مشاهده لیست و اطلاعات تماس شرکت های حمل و نقل پیک همدان اینجا کلیک نمایید.)

 

انتخاب پیک مناسب: با توجه به اهمیت موضوع احترام و نحوه برخورد با مشتری، لازم می باشد فروشنده پیکی با ظاهر آراسته و برخورد مناسب و مودبانه انتخاب نماید. انتخاب پیک مناسب علاوه بر افزایش احتمال خرید مجدد کاربران، باعث می شود تا کاربران امتیاز بیشتری به فروشگاه داده و در نتیجه فروش افزایش یابد.

 

زمان تحویل: فروشنده هرچه سریع تر محصول را به دست کاربر برساند علاوه بر افزایش احتمال خرید مجدد، باعث جلب رضایت و امتیاز بیشتر برای فروشگاه خود می شود. همچنین فروشنده برای افزایش فروش خود می بایست در تنظیمات فروشگاه کمترین زمانی که قادر به تحویل سفارش می باشد را اعلام نماید.

 

کد تحویل: پیکِ شما موظف می باشد تا هنگام تحویل محصول به خریدار، جهت احراز هویتِ خریدار و ثبت زمان دقیق تحویل محصول، کد تحویل را از خریدار دریافت نموده و برای فروشنده ارسال نماید. دریافت کد تحویل از خریدار و ثبت در اپلیکیشن، حکم رسید تحویل به مشتری را دارد.

دلیل انتخاب این روال علاوه بر احراز هویت خریدار و ثبت دقیق زمان تحویل محصول، باعث جلوگیری از هرگونه سرقت و تخلف توسط هر یک از طرفین و همچنین باعث شفاف سازی در روند ارسال می گردد.

 

ارسال هدایا: ارسال هدایایی هرچند کوچک برای خریدارانی که از طریق اپلیکیشن از فروشگاه خرید می کنند، می تواند تاثیر چشم گیری در رضایت مشتری داشته باشد. به طور مثال فروشنده می تواند از هدایای تبلیغاتی مانند خودکار، سررسید و ماگ گرفته تا هدایای منتخب از محصولات فروشگاه خود استفاده نماید.

 

ادامه مطلب
لیست شرکت های پیک
راهنمای فروشندگان

لیست شرکت های پیک

توسط مدیر قاب مارکت در 4 تير 1402

فروشندگان گرامی در صورت نداشتن پیک می توانند با نزدیک ترین شرکت حمل و نقل پیک به فروشگاه خود در لیست زیر همکاری نمایند. 

نام پیک

ایمان

آدرس

انتهای پیاده راه اکباتان

شماره تماس

32534957

09184130500

32534958

 

 

نام پیک

آریا

آدرس

دباغخانه، راسته خامه فروشها، راسته نمازگاه

شماره تماس

32523760

32523740

 
 

 

نام پیک

پارس

آدرس

بر خیابان شهدا نزدیک میدان

شماره تماس

32642386

09021110182

32530792

 

 

نام پیک

همشهری

آدرس

پیاده راه بوعلی، پاساژ مفتون

شماره تماس

32529858

09187512450

32529838

 

 

نام پیک

رحمان

آدرس

پاساژ مهستان

شماره تماس

09184962283

09356787238

09383743004

 

 

نام پیک

سوگند

آدرس

چهار راه بابک

شماره تماس

32743237

09368143591

32743238

 

 

نام پیک

همدان پیک

آدرس

خیابان اکباتان روبه روی دباغ خانه بزرگ ـ نبش کوچه سفیدآبی

شماره تماس

32524545

09199553418

32534747

 

 

نام پیک

شتاب

آدرس

باباطاهر راسته ی قبله

شماره تماس

32523446

 

 

 

 

نام پیک

امین

آدرس

بلوار کاشانی، محوطه قاشق تراش ها، پشت بلوک۷

شماره تماس

32524585

32524745

32524584

 

 

نام پیک

البرز

آدرس

بلوار بدیع الزمان(فقط محدوده چاپار خانه)

شماره تماس

09182196335

 

 

 

 

نام پیک

الوند

آدرس

جولان، خیابان گلچهره، خیابان ۱۷ شهریور، داخل گاراژ شهیدی(فقط محدوده چاپار خانه)

شماره تماس

32673342

32640005

32673343

 

 

نام پیک

آفتاب

آدرس

خیابان ۱۷ شهریور، خیابان گلچهره، خیابان نوآوران، داخل گاراژ وحدت

شماره تماس

32643648

09182196335

32643649

 

 

نام پیک

امید

آدرس

خیابان اکباتان، قبل از ترمینال، داخل گاراژ یادگار(فقط محدوده چاپار خانه)

شماره تماس

34225869

09188188615

 

 

از دیگر روش های ارسال کالا برای مشتری اسنپ پیک می باشد که می توانید از طریق نصب اپلیکیشن اسنپ از کافه بازار یا مراجعه به سایت اسنپ به آدرس snapp.ir برنامه را نصب کنید و درخواست پیک نمایید. همچنین می توانید جهت درخواست پیک با شماره 1551 تماس بگیرید.

 

 

ادامه مطلب
راهکارهای افزایش فروش
راهنمای فروشندگان

راهکارهای افزایش فروش

توسط مدیر قاب مارکت در 30 خرداد 1402

در این بخش راهکار هایی ارائه می گردد تا فروشندگان محترم با انجام هر چند مورد از این راهکار ها که می توانند فروش خود را افزایش داده و همچنین برندسازی مناسبی برای کسب و کار خود انجام دهند. علاوه برا این رتبه بهتری در نتایج جستجوی گوگل به دست خواهند آورد.

 

عکس محصول: قرار دادن عکس بیشتر، مناسب تر و با کیفیت بیشتر که باعت معرفی بهتر محصول گردد باعث افزایش فروش میگردد. جهت آشنایی با روش عکاسی مناسب فروشگاهی مقاله راهنمای عکاسی محصول را مطالعه نمایید.

 

توضیحات محصول: توضیح بیشتر و دقیق تر راجع به محصول شما، روش تهیه، مواد اولیه و کلا شفاف سازی هر چه بیشتر راجع به محصول به تصمیم گیری کاربر برای خرید کمک به سزایی می کند.

 

تگ گذاری برای محصول: افزرودن هر تگ بیشتر و البته مرتبط با کالا می تواند به شدت باعت بیشتر دیده شدن محصول شما گردیده و فروش شما را افزایش دهد. جهت آشنایی بیشتر با تگ گذاری و روش ثبت محصول مقاله راهنمای ثبت محصول را مطالعه نمایید.

 

تخفیف محصول: قیمت گذازی را به نحوی انجام دهید که هر چند کم بتوانید تخفیفی روی محصول خود قرار دهید تا برچسب درصد تخفیف روی محصول شما به کاربران نمایش داده شود. وجود برچسب تخفیف روی کالا باعث افزایش فروش کالا می گردد. مخصوصا در روزهای اولیه فعالیت خود سعی نمایید بالا ترین تخفیف ممکن را روی محصولات خود قرار دهید.

 

امتیاز کاربران (ستاره): داشتن امتیاز (ستاره) بالاتر و کامنت های رضایت مشتری بیشتر به شدت در افزایش فروش شما تاثیر خواهد داشت. کاربران بعد از خرید از هر فروشگاه و تحویل کالای خود اجازه دادن امتیاز و نظر به آن فروشگاه را پیدا می کنند. بنابر این با تلاش برای جلب رضایت هر چه بیشتر مشتری امتیاز و نظرات مثب بیشتری خواهید داشت.

 

انتشار لینک فروشگاه: با منتشر کردن لینک فروشگاه قاب مارکت خود در فضای مجاری مانند بیو اینستاگرام، کانال و گروه های تلگرامی، ایتا، روبیکا و غیره از مردم دعوت نمایید تا به فروشگاه شما سر بزنند. اینکار علاوه بر افزایش فروش و برند سازی و بیشتر دیده شدن، باعث می گردد تا فروشگاه شما در نتایج جستجوی گوگل نیز رتبه بهتری پیدا کرده و از سرچ گوگل برای خود مشتری جدید بیابید.

 

طرح های فروش: می توانید با قراردادن طرح های فروش برای تعدادی از کالا های خود و نصب برچسب فروش ویژه کاربران رو به صفحه فروشگاه خود هدایت نمایید.

 

پیشنهاد شگفت انگیز: می توانید تعدادی از محصولات خاص خود را با تخفیف بیشتر برای فروش شگفت انگیز که به صورت دوره ای توسط قاب مارکت برگزار می گردد معرفی نمایید تا علاوه بر فروش بیشتر، باعث بیشتر دیده شدن فروشگاه شما نیز می گردد.

 

زمان تحویل محصول: هر چه مدت زمان تحویل کالای خود را کمتر قرار دهید کاربران رغبت بیشتری برای خرید از فروشگاه شما پیدا می کنند.

 

پیک: استفاده کردن از پیک های مودب و منظم با ظاهر آراسته تر و ارسال سریعتر باعث جلب رضایت بیشتر مشتری و در نتیجه خرید های بیشتر و دادن امتیاز بیشتر به فروشگاه شما می گردد.

 

هزینه ارسال: هر چه هزینه ارسال کمتری دریافت نمایید و "حداقل سفارش برای ارسال رایگان" مناسب تری در تنظیمات فروشگاه خود قرار دهید فروش بهتری خواهید داشت. چرا که برخی از کاربران هزینه ارسال را ظالمانه می دانند.

 

هزینه بسته بندی: قرار دادن هزینه بسته بندی می تواند برخی از کاربران را از خرید از فروشگاه شما منصرف نماید.

 

ساعت کاری فروشگاه: هر چه ساعت کاری فروشگاه بیشتر باشد (مخصوصا در ساعت اوج بازدید کاربران) میزان فروش شما افزایش خواهد یافت.

 

عکس فروشگاه: عکس بنر فروشگاه شما هر چه با کیفیت تر و مناسب تر باشد جلب اعتماد بیشتری از کاربران می نماید.

 

امکان مرجوعی کالا: تا حد ممکن برای کالا های خود امکان مرجوع قرار دهید تا کاربران با خیال آسوده تر خرید نمایند.

ادامه مطلب
فهرست